Dan 'D' u Siraču

SBC - Savez živih crkava ujedinjenih poslanjem i služenjem svojim lokalnim zajednicama

Ekipa Mošćenice pokorila Sirač

Sirač, 8. svibanj 2010. (IBA) - Po četrnaesti je put Sirač bio domaćin najboljim kršćanskim malonogometnim ekipama iz Hrvatske. Za natjecanje se prijavilo 7 ekipa: tri iz Zagreba (M21, Dunamis i BC. Zagreb) te ekipe BC Mošćenice, BC Daruvara, BC Emanuel iz Splita te domaćini BC Sion Sirač.

Kao prošlogodišnji pobjednci ekipa Dumanisa iz Zagreba slovila je kao jedan od favorita za ponovno osvajanje prvoga mjesta uz uvijek favoriziranu ekipu Mošćenice. Uvjeti za igru nisu bili pretjerano dobri s obzirom da je lagana kiša u nekoliko navrata već ionako dotrajali asfalt siračkog igrališta činila još skliskijim. Turnir je obilježio nimalo privlačan nogomet i veliki broj ozljeđenih igrača. Igrao se liga sistem (svako sa svakim) tako da je svaka ekipa odigrala 6 utakmica od kojih je svaka trajala 20 minuta. Tijekom cijelog turnira odigrana je 21 utakmica na kojima su postignuta 44 pogotka, ili 2,1 pogodak po utakmici. Dosuđen je i jedan sedmerac koji je isto tako realiziran. Devet puta dosuđivane su 2 minute nadoknade zbog nesportskog ponašanja, što ovogodišnji turnir svrstava u jedan od najfair-play turnira unazad nekoliko godina. Najveću pobjedu ostvarila je ekipa domaćina pobjedivši vice prvaka Emanuel Split sa 6:0. Najljepši nogomet odigrala je ekipa Dunamisa iz Zagreba, dok je najveće iznenađenje turnira bio napadač BC Zagreba Ivan Pigac - Pigi kojeg je tijekom cijelog turnira krasila velika borbenost i tri postignuta pogotka za svoju ekipu. Najveći promašaji bili su napadači domaćeg Siona: Hus i Maći, dok je za tragičara turnira bezuvjetno proglašen napadač BC Mošćenice Luka Perković koji je u jednoj utakmici uspio promašiti tri čiste priklike! Za najboljeg vratara proglašen je vratar  BC Mošćenice Alen Piškor sa jednim primljenim pogotkom na utakmici s BC Daruvarom i to od Banjamina Cengera. Ove godine turnir je imao svoja dva najbolja strijelca sa 5 postignutih pogodaka: Marko Metikoš iz Mošćenice i već zaboravljeni, ali uvijek opasni, strijelac Emil Moguš iz ekipe Dunamisa! Najzanimljiviji i prepun tenzija, lokalni derbi, odigrale su ekipe BC Daruvara i Sion Sirača. U utakmici za drugo mjesto ekipa Daruvara odigrala je bolju utakmicu za razliku od domaćina koji su u zadnjih 5 minuta pri rezultatu od 1:1 olako izgubili loptu na sredini igrališta što je iskorisitio igrač Daruvara David Pihir i neobranjivo pogodio za slavlje Daruvarčana i gurnuo Daruvar odmah iza pobjednika turnira BC Mošćenice. Ekipa Emanuel iz Splita završila je turnir na trećem mjestu s osvojenih 8 bodova, dok je pehar za fair play zasluženo pripao ekipi M21 iz BC Malešnica.

Organizatori zahvaljuju svima koji su pomogli oko realizacije turnira kao i svima koji su prošli vikend proveli u Siraču, te očekuju ponovni susret dogodine!